SDH Kbel na memoriálu v Oplotě

7. října 2007 v 20:21 | Správce |  Ostatní soutěže
Naši hasiči se zúčastnili 7.10.2007 Memoriálu v Oplotě u Přeštic. Zde se zúčastnilo 9 družstev mužů a 1 družstvo žen. Místní hasiči se rozhodli, že se nepoběží ve sportovním oděvu, jako tomu je v současné době, ale že se závodníci ustrojí do pracovních oděvů a obují si kanady. Naši hasiči si tento oblek vyzkoušeli po 6 letech a a někteří poprvé. Zrovna tak se zde v Oplotě týmy něřadily podle zaplaceného startovného, ale pořadí se losovalo z klobouku. Naši hasiči si vylosovali předposlední startovní číslo 8. V prvním kole žádný ,,manšaft´´ nešel pod 20 vteřin. Nejlepším časem prvního kola a jistého postupu do 5. nejlepších se prezentovalo naše družstvo s časem 20,18s. Do finále s našimi hasiči se také dostala družstva Vřeskovice B, Dnešice, Bolkov a Chlumčany. Druhé kolo více sedělo družstvu z Bolkova, kteří se jako jediní dostali pod 20 vteřina zvítězili s časem 18,83s. Druzí skončili hasiči z Vřeskovického B-týmu, 3. místo obsadili kamarádi z Chlumčan, 4. hasiči Dnešice a na 5. místě SDH Kbel, kterým se nepovedl útok ve druhém kole a po rozpadu ,,béček´´ dokončili útok s časem 41s, který na medajlové umístění nestačil. Jinak soutěž dobře připravena, jen ta základna by mohla být trošku v rovině, ale to je jen detail. Kolobásky a pivo dobré. Nashle za rok, doufejme že se v Oplotě sejdeme tak v hojném počtu jako letos.