Výlov Kbelského rybníka

22. října 2007 v 20:46 |  Informace ze sboru
20.10.07 se konal na místním obecním rybníku výlov. Zdejší rybník hasiči loví jednou za dva roky. Již v předcházejícím dni byla k rybníku přivezena požární káď a udírna. V den výlovu si dali hasičisraz již v 6.00 hod ráno, aby se stihl rybník vypustit do 10.00 hod, kdy byl výlov oficiálně zahájen. Do ,,lováků´´ si vlezli Milan Netrval a Vladimír Pittr a šlo se na to. Bylo vyloveno
několik desítek kaprů obecných od 40 do 60 cm, několik tolstolobiků, dvě štiky a sumec ,,Vráťa´´. Poté bylo ještě dolovení násadkových rybiček na příští rok. Mezi těmito rybami se objevili malí okouni, líni a kapři. Ve zdejší obci se stalo tradicí, že sumec Vráťa, kterému se tak říká již 6 let, je při každém výlovu vracen zpět. I letos byl středem pozornosti přítomných diváků i fotografů. Letos se zde na tradičním výlovu objevil i bývalý místní hostinský, redaktor Kbelských listů, zakladatel zdejšího Ochotnického spolku a dnes i redaktor Klatovského deníku, Ludvík Pouza. U rybníka bylo možné si kapra zakoupit. Po výlovu se vše přesunulo do naší místní hospůdky Na návsi, kde se všichni přítomní mohli těšit na uzné ,,podkovy´´ z kapra.
Myslím že letošní výlov se nám povedl, přálo nám počasí a ryb bylo také hodně. Takže se těšíme opět za dva roky u našeho krásného rybníka a společně se pokocháme rybářskou činností.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jar se vám líbí naše stránky

Líbí 54.3% (125)
Jde to 9.6% (22)
Nic moc 7.8% (18)
Nelíbí 28.3% (65)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama